0550332294 - 0771332264
trenru
Sosyal Medya Hesaplarımız

Ortopedi ve Travmatoloji

Ortopedi ve Travmatoloji
Branş Hakkında

           Bölümümüzde kas ve iskelet sistemi hastalıklarının tanısı tedavisi ve rehabilitasyonu ile
           ilgilenmektedir. Hastanemizde diz ve kalça protezleri, kapalı diz ve omuz ameliyatları
           (artroskopi), şekil bozuklukları ve kemik kırığı cerrahi tedavileri yapılmaktadır.

Travma sonucu oluşan kırık, çıkık ve yumuşak doku zedelenmeleri ciddi sakatlıklara neden olabilir. Erken tanı ve tedavi bu sakatlıkların ve fonksiyon bozukluklarının oluşmasını engeller. Travma sonrası gelişen basit veya ciddi yaralanmalar ile başa çıkabilecek teknoloji ve deneyime sahibiz.

Artroskopi

Artroskopi eklemlerin küçük bir kamera yardımı ile incelendiği ve küçük giriş delikleri yardımı ile gerekli tedavilerin yapılabildiği minimal invaziv bir tekniktir. Avantajları küçük cerrahi izler, vücut dokularına minimum hasar ve daha hızlı iyileşme olarak sayılabilir. Günümüzde kalça, diz, omuz, el ve ayak bileği gibi birçok eklem hastalığı artroskopik cerrahi ile düzeltilebilmektedir. Menisküs yırtığı, bağ kopmaları, kıkırdak problemleri gibi spor yaralanmaları ile artrit ve tendon kopmaları gibi dejeneratif hastalıklar bu yöntem ile başarılı bir şekilde tedavi edilebilmektedir.

Ayak ve Ayak Bileği

Ayak ve ayak bileği ilgili çok çeşitli hastalıklar vardır. Ayak baş parmağı deformiteleri, pençe parmak, düz tabanlık, sinir sıkışmaları, diabetik ayak ve diğer ayak problemleri başarı ile düzeltebilmektedir.

Astroplasti

Dejeneratif eklemlerin (kireçlenme sonrası zedelenmiş eklemlerin) protezler ile değiştirilmesi ağrısız eklem fonksiyonu sağlar ve hastanın ağrısız yürümesine yardımcı olur. Hastanemizde ideal koşullarda düzenlenmiş ameliyat salonları ve cerrahi sonrası bakım hizmetleri ile kalça ve diz eklemi protez ameliyatları yapılmaktadır.

Deformite Cerrahisi

Doğumsal yada sonradan kazanılmış ( travma nedenli, tümör nedenli) kol ve bacak kemiklerindeki eğrilik, kısalık kaynama yetersizliği ya da yokluğu gibi deformitelerin tedavisi  başarılı bir şeklide yürütülmektedir.