0550332294 - 0771332264
trenru
Sosyal Medya Hesaplarımız

Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sooronbay Ceenbekov Hastanemizde İncelemelerde Bulundu

Cumhurbaşkanı Sooronbay Jeenbekov 22 Nisan’da , Oş şehrinde Kırgız-Türk uluslararası kliniğini inceledi.
Cumhurbaşkanlığı basın servisine göre, yabancı yatırımcılar bu projenin uygulanmasına yatırım yaptı.
Devlet Başkanı Hastanenin yapısını inceledi, ekipmanları tanıdı. Hastane Genel Müdürü Tuuhanbai Omurzakov’a göre, çalışma 3 yıl sürdü, ardından önde gelen firmaların ekipmanlarıyla donatılmış modern, uluslararası bir Hastanenin açılıp başlatılması sağlandı.
“Ayrıca ülkede analogları olmayan modern bir bakteriyoloji laboratuvarı yaratılıyor. İlgili kategorinin yaklaşık yirmi beş uzmanı tıp merkezimizde çalışacak, hepsi de kendi alanlarındaki en iyiler arasında. Yaklaşık 200 vatandaşımızı istihdam etmeyi planlıyoruz. Kliniğin açılmasıyla birlikte vatandaşlarımızın artık tedavi için diğer ülkelere gitmelerine gerek kalmayacak ”dedi.
Ona göre, Hastanemiz önümüzdeki yıllarda Orta Asya’daki en gelişmiş, önde gelen, modern klinik olmayı ve diğer ülkelerden hastaları almayı hedefliyor. “Diğer gelişmiş ülkelerle birlikte, Kırgızistan’ın“ medikal turizm ”ülkesi olmasını sağlayacağız. Gelişmemizin bir başka vektörü de onkoloji ve organ nakli üzerine odaklanacak ”dedi.
Klinik nöroloji, fizyoterapi ve rehabilitasyon, genel cerrahi, radyoloji, KBB, oftalmoloji, ortopedi ve travmatoloji, jinekoloji ve doğum, laboratuvar, acil bakım, pediatri, iç hastalıkları, üroloji, anestezi, kardiyoloji, resüsitasyon alanlarında hasta kabul etmektedir.
Klinik ayrıca, Ak-Buura Nehri’nin kıyısında bulunan 180 kişilik bir rehabilitasyon merkezine sahiptir. Bugüne kadar, toplam yatırım yaklaşık 10 milyon ABD dolarıdır.
Haberin Devamı